O obci

Městys Kněževes se nachází v zemědělské oblasti okresu Rakovník ve středních Čechách 70 km od Prahy směrem na západ a žije zde přes 1000 obyvatel. Obec je centrem mikroregionu Kněževesko. Má tradičně střediskovou funkci v rámci  zemědělství i občanské vybavenosti. Jedná se o největší chmelařskou oblast v ČR.
Mikroregion tvoří obce: Děkov, Hořesedly, Hořovičky, Chrášťany, Kněževes, Kolešov, Kolešovice, Olešná, Přílepy, Svojetín. Tyto obce jsou zároveň členy Regionálního sdružení obcí a mikroregionů Křivoklátsko. V historii patřila obec vždy ke křivoklátskému panství, měla určité výsady, byla opevněná
až do 19. století. Společenský život se tu rozvíjel zejména okolo místní organizace Sokola, která si postavila roku 1922 sokolovnu. Ta je dodnes spolu se středověkým hostincem na návsi centrem společenského života ve vsi.V blízkosti sokolovny slouží sportovcům fotbalové a víceúčelové hřiště s umělým povrchem.Turisté se často zastavují na občerstvení v místních cukrárnách, v železničním muzeu, prohlížejí si neobvyklý ráz obou náměstí s dominantou kostela sv. Jakuba Většího. V kněževeských obchodech se prodávají potraviny, uzenářské, pekařské a cukrářské výrobky, elektro, drogerie, instalatérské zboží, květiny. Občané mají v místě lékařskou ordinaci. Spojení s okolím zajišťují četné autobusové linky.

Aktivitky 1

Svátek má Alexej

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce