ZŠ a MŠKněževes
Základní škola a Mateřská škola Kněževes, okres Rakovník

Webové stránky se upravují.

Školní družina

realizuje výchovnou, vzdělávací a zájmovou činnost mimo vyučování. Činnosti probíhají formou pravidelných nebo příležitostných aktivit z oblasti vzdělávací, odpočinkové, rekreační a zájmové činnosti.

Práce ŠD je zcela samostatnou oblastí výchovně vzdělávací činnosti a řídí se specifickými požadavky a pravidly pedagogiky volného času.

Na škole jsou zřízena dvě oddělení školní družiny.

Vychovatelky ve školní družině: Nikola Tomková, Alena Dudová, Ilona Rážová

Provoz družiny (dle potřeb rodičů):

• před vyučováním 6.30 – 8.00 hod.
  • po vyučování do 16.00 hod.

ÚPLATA ZA ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ V ŠD JE OD 1. 9.  2023 200 Kč za měsíc.

CO ŠKOLNÍ DRUŽINA DĚTEM POSKYTUJE ?

• ŠD zabezpečuje žákům náplň volného času v době před vyučování a odpoledne před odchodem domů.
  • Časové rozvržení a uspořádání činnosti ŠD se řídí požadavky psychohygieny. Usilujeme o to, abychom podporovali zdravý tělesný, duševní a sociální vývoj dítěte.
  • Každodenní činnosti probíhají v samostatné místnosti v budově školy, pro zájmové činnosti využíváme tělocvičnu a cvičnou kuchyňku.
  • Pro herní činnosti si mohou žáci vybírat stavebnice, hračky a stolní hry, které jsou umístěny tak, aby si je žáci mohli brát i ukládat samostatně.
  • Pro aktivity venku používáme sportovní náčiní ze školní tělocvičny.
  • Pro rozvoj čtenářských dovedností a pěstování čtenářských návyků máme možnost využívat knihy ze školní knihovny a dětské časopisy.
  • K rozvoji pohybových dovedností a schopností využíváme školní zahradu, tělocvičnu, hřiště a park.

Školní družina

Karneval 23

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů