informace pro dobrou spolupráci

Informace pro dobrou spolupráci rodičů a MŠ

1) Příjem a předávání dětí

Děti se do MŠ přijímají od 6,30 do 8,00 hodin. Po předchozí dohodě možno vyhovět dle  potřeby rodiny, dítě ale musí být nahlášeno na stravování.

Rodič je povinen předat dítě  osobně paní učitelce, teprve potom může opustit školu.  Bez písemného pověření učitelky  nevydají dítě nikomu jinému, než jeho rodičům.!!!

2) Individuální adaptační režim

Při vstupu dítěte do mateřské školy nabízíme individuálně adaptační režim, vždy se  mohou  rodiče s vedoucí učitelkou a třídními učitelkami předem dohodnout na vhodném postupu.

3) Do mateřské školy patří pouze děti zdravé

Rodiče jsou povinni hlásit  výskyt infekčního  onemocnění v rodině a veškeré údaje o zdraví dítěte. Pokud má dítě střevní potíže, zvrací, má infekční rýmu, kašel nebo má teplotu, nevoďte ho prosím do kolektivu zdravých dětí, v opačném případě počítejte s tím, že Vás budeme kontaktovat a dítě si budete muset odvést domů. Pokud dojde u dítěte k výskytu vší, neprodleně o tom informujte učitelky ve třídě. Dítě, u kterého se vši vyskytnou, nevoďte do školky z důvodu rozšíření mezi další děti.

4) Rodiče jsou povinni

Rodiče jsou povinni nahlásit ihned změny v osobních datech dítěte, změny telefonního spojení, změnu zdravotní pojišťovny dítěte. Rodiče oznámí škole předem  známou nepřítomnost dítěte (učitelce nebo telefonicky). Neomluvené dítě bude 1.den započítáno na stravování (rodiče si  mohou oběd dítěte vyzvednout do 12,00   hod. do vlastních nádob ve školní kuchyni ). Neomluvená nepřítomnost dítěte nad 1 měsíc znamená vyřazení z MŠ. U předškolních dětí s povinnou docházkou je nutné zapsat důvod absence do omluvného listu.

5) Úhrada školného a stravného

Rodič je povinen včas uhradit platby za stravné a školné ( 360,-Kč ), tzn. do 15.dne v měsíci.

Tento termín je bezpodmínečné dodržet!!

Více ve Školním a Vnitřním řádu.

Svátek má Alexej

• Světový den astmatu a alergie
  • Den Slunce
  • Světový den svobody tisku