projekty, ve kterých je naše MŠ zapojena

Projekt,,CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM" vznikl proto, aby si společnost uvědomila, jak obrovský význam ma pravidelné čtení dítěti pro jeho emocionálnívývoj a pro formování návyku číst si v dospělosti. Vědci a praktikové shodně tvrdí, že pravidelné hlasité předčítání učí dítě jazyku a myšlení, rozvíjí jeho paměť a obrazotvornost, obohacuje ho o vědomosti a vzorce morálního chování, posiluje jeho sebevědomí. Právě proto je společné čtení vítanou formou moudrého kontaktu s dítětem a vynikající výchovnou metodou                                                              Pravidelné předčítání v přátelské atmosféře je spolehlivý a účinný způsob, jak se může čtení stát pro dítě stejně přiažliým, či dokonce ještě přitažlivější než televize. Právě to je ta správná cesta, jak dát dítěti pocítit jeho důležitost, projevit mu svou lásku, nenásilně rozvíjet jeho jazykové dovednosti a všeobecné vědomosti a formovat jeho vlastní návyk a potřebu číst si s chutí rovněž v dopspělosti

šablony III - LETEM DIGITÁLNÍM SVĚTEM

ZDRAVÁ ABECEDA

Hlavním cílem projektu ZDRAVÁ ABECEDA je prevence nadváhy a obezity, která je zároveň prevencí všech dalších civilizačních chorob.

Cílem projektu je vybavit děti kompetencemi pro zdravé rozhodování v oblastech, které ovlivňují jejich dlouhodobé zdraví.

Hlavní domény zdravého životního stylu v projektu ZDRAVÁ ABECEDA jsou :

• POHYB
  • VÝŽIVA
  • VNITŔNÍ POOHODA ( PSYCHOHYGIENA )
  • ZDRAVÉ PROSTŘEDÍ

projekt

Vzdělávací a informační podpora MŠ v naplňování environmentální oblasti Dítě a svět RVP pro předškolní vzdělávání.

Mrkvička je dlouhodobým programem Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina (SSEV Pavučina). Jeho realizace začala v roce 2007 a zahrnovala vytvoření sítě MŠ se zvýšeným zájmem o environmentální oblast na krajských, resp. celorepublikové úrovni, zmapování potřeb MŠ; dále poskytování informační a metodické pomoci MŠ v environmentální oblasti na základě zmapovaných potřeb; zprostředkování vzájemné výměny zkušeností pedagogických pracovníků se zpracováním a realizací environmentální oblasti Dítě a svět v rámci školních vzdělávacích programů.

Od zahájení realizace projektu v roce 2007 počet MŠ zapojených v síti převážně rostl, v současné době je v síti Mrkvička zapojeno cca 600 mateřských škol ze všech 14 krajů ČR.

Více informací na  www.pavucina-sev.cz

1                                                                        SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY                                                               Celoroční projekt České obce Sokolské. Jeho záměrem je prezentovat pohyb jako      každodenní  přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit                    Klade si za cíl vzbudit v dětech  zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci  a přináší radost z plnění úkolů jak  individuálních, tak skupinových.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví