Sběr oleje

O ochraně životního prostředí se neučíme jen z učebnic, ale sami se jí aktivně účastníme. Sbíráme starý papír, pomerančovou a citronovou kůru a poslední dva roky i použitý olej. Letos nás těší, že jsme se už vyšplhali na 3. místo v žebříčku základních škol v ČR. Pokud i vy chcete s námi přispět k ochraně životního prostředí, slijte použitý olej do PET lahví a doručte je do školy sami nebo po některém ze školáků. Děkujeme.

11. 6. 2012

Dopravní soutěž

Dne 23.5.2012 se družstvo čtyř našich žáků ze 4. a 5. r. zúčastnilo soutěže mladých cyklistů v Rakovníku.
Soutěžilo se nejen v dovednosti jízdy na kole a pohybu po komunikaci. Žáci museli také prokázat znalosti zdravotnické a znalosti teorie jízdy podle pravidel silničního provozu. A tak David Krýl, Lucka Nachtigalová, Saša Bolechová a Honza Bidrman vyplňovali testy, ošetřovali raněné, jezdili přes překážky a po hřišti. V celkovém hodnocení vybojovali pro naší školu krásné 4.místo. BLAHOPŘEJEME.

29. 5. 2012

Květinový den

Ve středu 16.5.2012 žáci 5.r. opět prodávali žlutou květinku s oranžovou stužkou za minimální poplatek 20 Kč. Podpořili tím spolu s Vámi snahu Ligy proti rakovině upozornit na nebezpečí nádorového onemocnění ledvin. Cílem programu bylo informovat veřejnost o možnostech, jak si své ledviny chránit, např. změnit životní styl.

V rámci Českého dne proti rakovině se nám podařilo vybrat 1902,- Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc.

Irena Šimková a žáci 5.ročníku ZŠ Kněževes

13. 5. 2012

Šlovice 2012

V pátek 11.5. jsme se šťastně vrátili z pobytové exkurze ve Šlovicích. Byl to pro všechny velký zážitek a nová zkušenost.

V rekreačním středisku Nad starým mlýnem výborně vařili, počasí nám přálo - takže jsme se koupali, plnili při hrách nejrůznější úkoly a tím se vlastně i učili. Vyrazili jsme na náš první několikadenní výlet bez rodičů a zvládli jsme to tam všichni včetně těch nejmladších - prvňáčků .

A jak jsme se dobře měli - to si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

11. 5. 2012

Matematický klokan

Dne 16.3.2012 proběhla i na naší škole celostátní soutěž Matematický klokan. Nejlepšími řešiteli byli v kategorii Cvrček (2. a 3. r.) Jan Veselý, David Engelthaler a Natálie Vondrušková. V kategorii Klokánek ( 4. a 5. r.) to byli Lucie Nachtigalová, Jan Bidrman a Saša Bolechová. Blahopřejeme!!!

11. 4. 2012

Společenský ples

Dne 17.3. Vás srdečně zveme do místní sokolovny, kde SRPdŠ při ZŠ Kněževes pořádá od 20 h společenský ples . Večerem Vás bude provázet hudební skupina Orion. Přejeme Vám příjemnou zábavu a radost z výher v bohaté tombole.

7. 3. 2012

PF 2012

V novém roce 2012 přejeme všem našim příznivcům, kamarádům, přátelům a rodičům hodně zdraví, potěšení a radosti z každodenních maličkostí a rodinnou pohodu.

Děti, žáci a zaměstnanci Základní školy a Mateřské školy v Kněževsi.

23. 12. 2011

Volby do školské rady

Dne 21.12.2011 se budou konat volby členů školské rady pro léta 2012-2014. Více informací naleznete v části "Školská rada".

7. 12. 2011

Mikulášská nadílka

V pátek 2.12.nás navštívil Mikuláš, anděl a čerti. (Tentokrát i s véééélkým čertem). Všechny děti byly obdarovány mikulášskými balíčky a čokoládovým kalendářem. Děkujeme SRPdŠ za připravené dobroty, díky vaší pomoci můžeme našim žákům zpříjemnit školní výuku.

6. 12. 2011

Stolní fotbálky

Děkujeme všem, kteří nám pomohli se sběrem starého papíru. SRPdŠ nám za utržené peníze pořídilo dva stolní fotbálky, za které jsme moc rádi.

1. 12. 2011